poniedziałek, 19 listopada 2018

Biblioteczka Olgi. Ulubieńcy dwulatki. Wiesław Drabik. "Kura". Wydawnictwo Skrzat

Tą pozycją, chciałabym zapoczątkować cykl wpisów, o książkach dla dzieci, wartych uwagi według mojej oceny.

Sama często szukam w necie informacji o pozycjach książkowych dla maluchów, ciekawa jestem ich wnętrza, ilustracji, tekstów w nich zawartych. Sprawdzam, że znajdę w nich wartościowe dla nas przekazy, czy dzięki ilustracjom, będziemy mogły z nich skorzystać, czy dotrą do mojej córki, czy ją zainteresują.

Wiesław Drabik. "Kura". Wydawnictwo Skrzat

Książka, jak widać po rogach, jest w ciągłym użyciu. Czytamy ją raz po raz, o poranku, w ciągu dnia, podczas przebierania się. Sama znam ją już na pamięć, dzięki czemu mogę ratować się jej tekstem, gdy trzeba wyjść z placu zabaw, albo po prostu umilić spacer, czy zakupy.
Sam widok jaj, sprzedawanych na stoisku, jest dla mojej córki zapalnikiem i już wyczekuje, by recytować treść książki.


Wierszowana forma jest tą, która nam obu bardzo pasuje. Tekst jest krótki, dzięki czemu jestem w stanie opowiedzieć coś więcej, pokazać, nim zacznie odwracać kartkę.Córka chętnie angażuje się, wskazując palcem, to jaja, to pisklęta, wskazując gdzie jest ogon, grzebień.


 Twarde, kartonowe strony ułatwiają jej odwracanie kart.  Barwne, ale dość realistyczne ilustracje przyciągają uwagę.To jedna z wielu książek z tej serii, jak również jedna z wielu tego autora, w naszej biblioteczce.

Ilość tekstu, jego długość i podział na kolejnych stronach, oraz adekwatne ilustracje, trafiają w gusta dwuletniej Olgi.

Nasze czytanie.


Ta książki, jak i inne z tej serii, są świetnym pomysłem na drobny prezent. Choćby zamiast słodkiej przekąski, czy kolejnej zabawki. W promocji, można je kupić za niecałe 3 zł.

Dzięki książce, córka poznaje świat, nowe słowa, a ja zyskuję choć kilka minut bliskości i spokoju, nim znów zacznie biegać, tańczyć i roznosić pokój.

Wiesław Drabik.
"Kura"
Wydawnictwo Skrzat

2 komentarze: