poniedziałek, 23 czerwca 2014

Delia. Good Foot. Ziołowa sól do kąpieli stóp

Pielęgnacja stóp nie jest moją ulubioną czynnością. Fakt, mam ulubioną, skuteczną tarkę, ale jakoś ostatnio niezbyt często po nią sięgam, a już na pewno nie tak często jak powinnam.

Trochę z lenistwa, odrobinę jednak dla odświeżenia i relaksu po ciężkim dniu, lubię moczyć stopy w wodzie z solą do stóp.


To taka namiastka troski o ten fragment ciała, zagłuszenie wyrzutów sumienia, że się do niej nie przykładam.

Sól Delia Good Foot, kupiłam jakiś czas temu w Hebe za 7zł z groszami. Jest to jej cena regularna, wydaje mi się że adekwatna do pojemności 570g.Mam jednak kilka zastrzeżeń.

Wcześniej używałam Farmona, Nivelazione. Ziołowa sól do kąpieli stóp
mam więc odniesienie do podobnego produktu, których chyba lepiej spełniał moje potrzeby.

Sól Delia potrzebuje więcej czasu na rozpuszczenie się w wodzie, choć nie stanowi to dla mnie wielkiego problemu, wystarczy z nią trochę popracować.

Nie daje mi jednak tego, na czym najbardziej mi zależy. Uczucie odświeżenia i relaks są podobne, jakbym moczyła stopy w samej wodzie. Daje jedynie znikomą ulgę zmęczonym stopom.

Przy soli Nivelazione komfort i przyjemność używania były zdecydowanie lepsze, ulga na stóp i odświeżenie były zauważalne na długo.

Delia niestety mnie rozczarowała, nie tego oczekiwałam. Sama woda daje podobne zmiękczenie naskórka, więc nie widzę sensu ponownego zakupu Good Foot.

Następnym razem sięgnę po sprawdzoną sól Nivelazione, chyba że znów skusi mnie jakaś nowość ;)

Jakie sole do kąpieli stóp polecacie?4 komentarze:

 1. Szczerze? Nie używam tego typu kosmetyków. Z reguły dodaję odrobinę olejku i zwykłej soli kuchennej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja się za bardzo nie znam na kąpielach do stóp, rzadko takie robię ;) Ale ostatnio zaczęłam się rozglądać za czymś fajnym, jednak powyższej na pewno nie kupię.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja często dodaję do moczenia stóp peeling do ciała np z farmony.
  Ma on w sobie olejki

  OdpowiedzUsuń