poniedziałek, 25 stycznia 2016

Tetesept: Gesundheits-Dusche Erkaltung. Eukaliptus i kamfora w natarciu.

Zima i niskie temperatury, niosą za sobą pewne konsekwencje. Jeśli dołożyć do tego osłabioną odporność - nietrudno o przeziębienie. Nic tak chyba nie psuje naszego dobrego samopoczucia jak łamanie w kościach i dreszcze. Katar i kaszel dobiją leżącego. Wszystkie plany i założenia trzeba odłożyć na później, zbyt wielu nie zrealizuje się w takim stanie.

Tonący brzytwy się chwyta. A jeśli już o tonięciu mowa, nic tak nie rozgrzewa jak ciepła kąpiel. Fakt, zgodzę się w tym, że z wanny trudno się w takie dni wychodzi, wytarcie się i ubranie to wyzwanie czasem ponad nasze siły, to też te momenty, kiedy zdarza mi się odpuścić balsamowanie ciała. Mimo wszystko, te 15 minut w ciepłej wodzie to chwila wytchnienia.
Na ten sezon przygotowałam się już podczas wakacji. Na wypadek awarii organizmu, kupiłam kosmetyk Tetesept z olejkiem eukaliptusowym i kamforą.


Nie traktuję go jako żelu myjącego, wlewam go pod strumień bieżącej wody, to wtedy też uwalnia się zapach, który działa jak inhalacja. Nikomu nie trzeba mówić jak pachnie taka kompozycja. Olejek eukaliptusowy udrażnia drogi oddechowe, kamfora rozgrzewa. Dodatkowo świeże i intensywne nuty pobudzają i dodają energii.
Zdarzało się że dolewałam tego żelu do moczenia stóp mojej mamie. Ją w tym roku wyjątkowo często łapie przeziębienie.


Mam wrażenie że taki kosmetyk daje nam delikatnego kopa, owszem na nogi nie postawi, stanowi jednak dobre uzupełnienie leczenia.

Na przyszły rok z pewnością znów zrobię zapas, tak na wszelki wypadek, nie zaszkodzi mieć go pod ręką.

Tetesept ma chyba rozwiązanie na każdą kąpielową ewentualność.

Jakie są Wasze domowe sposoby na kiepskie samopoczucie i łamanie w kościach?
Rozpieszczacie się wtedy jakimś konkretnym kosmetykiem?

5 komentarzy:

  1. Miałam kilka butelek tego żelu i tez najczęściej używałam jako płyn do kąpieli. Świetnie odtykał zapchany katarem nos.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To zawsze mile widziane działanie. Katar to najbardziej dokuczliwy dla mnie objaw przeziębienia.

      Usuń